Kontrolowana próba szczepionki typu 16 wirusa brodawczaka ludzkiego

Około 20 procent dorosłych zakażonych jest wirusem brodawczaka ludzkiego typu 16 (HPV-16). Chociaż większość infekcji jest łagodna, niektóre postępy w raku anogenitalnym. Szczepionka, która zmniejsza częstość występowania zakażenia HPV-16, może przynieść ważne korzyści dla zdrowia publicznego. Metody
W tym podwójnie ślepym badaniu losowo przydzielono 2392 młodym kobietom (zdefiniowanym jako kobiety w wieku od 16 do 23 lat) do otrzymywania trzech dawek szczepionki przeciw wirusowi podobnej do wirusa HPV-16 (40 .g na dawkę) podawanej w ciągu dnia. 0, miesiąc 2 i miesiąc 6. Próbki genitaliów do badania DNA HPV-16 uzyskano podczas rejestracji, miesiąc po trzecim szczepieniu, a następnie co sześć miesięcy. Kobiety zostały skierowane do kolposkopii zgodnie z protokołem. Tkanka biopsyjna była oceniana pod kątem śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy i analizowana pod kątem DNA HPV-16 przy użyciu reakcji łańcuchowej polimerazy. Pierwszorzędowym punktem końcowym było trwałe zakażenie HPV-16, zdefiniowane jako wykrycie DNA HPV-16 w próbkach pobranych podczas dwóch lub więcej wizyt. Pierwotna analiza była ograniczona do kobiet, które były ujemne w kierunku DNA HPV-16 i przeciwciał HPV-16 podczas rejestracji i DNA HPV-16 w 7. miesiącu.
Wyniki
Kobiety obserwowano po medianie 17,4 miesiąca po zakończeniu schematu szczepień. Częstość występowania przetrwałego zakażenia HPV-16 wynosiła 3,8 na 100 kobietolat w grupie placebo i 0 na 100 kobiet-lat z ryzykiem w grupie szczepionek (100 procent skuteczności, 95 procent przedziału ufności, 90 do 100; P < 0,001). We wszystkich grupach otrzymujących placebo wystąpiło dziewięć przypadków wewnątrznaczyniowej neoplazji szyjki macicy związanej z HPV-16.
Wnioski
Podanie tej szczepionki HPV-16 zmniejszyło częstość zarówno zakażenia HPV-16, jak i śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy związanych z HPV-16. Immunizujące kobiety z niedoborem HPV-16 mogą ostatecznie zmniejszyć częstość występowania raka szyjki macicy.
Wprowadzenie
Infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) jest powszechną chorobą przenoszoną drogą płciową.1-4 Chociaż większość zakażeń jest łagodna, uporczywa infekcja (powtarzane wykrywanie typu onkogennego HPV) wiąże się z rozwojem raka szyjki macicy i innych nowotworów odbytu. 5-9 więcej niż 30 rodzajów wirusa HPV, o których wiadomo, że zakażają ludzkie narządy płciowe, HPV typu 16 (HPV-16) jest najczęściej związany z rakiem, ponieważ występuje w 50 procentach raków szyjki macicy i śródnabłonkowych neoplazji szyjki macicy4,10,11 oraz w 25 procentach śródnabłonkowych neoplazji niskiego stopnia szyjki macicy.11,12 Szczepionka, która zapobiega trwałemu zakażeniu HPV-16, może znacznie zmniejszyć częstość występowania raka szyjki macicy.
Immunogenność wirusów brodawczaka obejmuje prezentację układu immunologicznego konformacyjnych epitopów prezentowanych na wirusowych kapsydach złożonych z białka L1. Puste wirusowe kapsydy, określane jako cząsteczki wirusopodobne , są syntetyzowane za pomocą mikrobiologicznych lub komórkowych systemów ekspresyjnych.13-16 Szczepienie cząsteczkami podobnymi do wirusa L1 pochodzącymi od wirusów brodawczaka swoistego dla gatunku neutralizuje wirusa17, 18, aw modelach zwierzęcych chroni przed rozwojem zmian.17,19,20
We wczesnych badaniach szczepionki przeciw wirusowi wielkości cząstek wirusa HPV-16 LI były ogólnie dobrze tolerowane i generowały wysokie poziomy przeciwciał przeciwko HPV-16,21-23 Przeprowadziliśmy podwójnie ślepe, wieloośrodkowe, randomizowane badanie kliniczne, aby ustalić, czy taka szczepionka mogłaby zapobiegają zakażeniu HPV-16 u kobiet.
Metody
Badana populacja
W okresie od października 1998 r. Do listopada 1999 r. 2392 kobiet z 16 ośrodków w Stanach Zjednoczonych rekrutowano za pośrednictwem reklam na kampusach uniwersyteckich i w okolicznych społecznościach
[więcej w: gabinet stomatologiczny warszawa, co potrzebne do lekarza medycyny pracy, rtg klatki piersiowej wrocław ]
[przypisy: golden retriever olx, wiml warszawa, womp rzeszów ]