Kroniki raka płuc

Tutaj autor jasno określił swój cel: pisać o problemie raka płuc w języku, który wszyscy rozumiemy (tj. Zrozumiałym dla laika) w nadziei na zwalczanie złośliwej choroby o rozmiarach epidemii. Udało mu się to skutecznie zrobić w nieortodoksyjny sposób, wykorzystując kroniki – historie przypadków, jeśli tak – poszczególnych pacjentów wybranych z praktyki kompetentnego i szanowanego chirurga klatki piersiowej. Pacjenci są dość reprezentatywni dla tej niekończącej się procesji dotkniętych chorobą, którzy szukają swojego lekarza lub chirurga z powodu kaszlu palacza, który się zmienił, dotknięcia wirusem , który wisiał, trochę plucia krwi, lub poczucia zmęczenia i uczucie nie dbające o to, czy szkoła utrzymuje, czy nie. Z miłym wyczuciem dramatyzmu autor zaczyna cytując z taśmy Yula Brynnera, wydanej po jego śmierci: Teraz, gdy mnie nie ma, mówię: nie pal. Cokolwiek robisz, po prostu nie rób tego. Jestem przekonany, że jeśli będę mógł odrzucić to palenie, nie będę mówić o żadnym nowotworze.
Po 167 stronach autor konkluduje: Czy istnieje fala przyszłości dla problemu raka płuc. Czy będzie to podstawowa nauka. Prawnie zastrzeżone i tajne środki. Wolność wyboru w leczeniu nowotworów. Lepsze niż jakiekolwiek, byłoby edukować ludzi we własnym interesie i jakoś znieść ich zależność od podświadomego kuli To nie może się przytrafić .
John Meyer wiele wie o raku płuc. Pisze jasno, aby przekazać tę wiedzę inteligentnemu czytelnikowi. Chociaż znaczna część tego jest standardową praktyką chirurga klatki piersiowej, napisał obszerną, uzasadnioną i współczującą ekspozycję uzasadnienia operacji w nowotworze płuc. Nie opuszcza też czytelnika bez nadziei. Rzeczywiście, zmniejsza skuteczność operacji, która jest czasami zbyt ostro oceniana pod względem samego wyleczenia.
Jest to książka, którą lekarz może bezpiecznie i użytecznie polecić pacjentowi, który próbuje zrezygnować z nawyku , lub chirurgom lub lekarzom, aby podnieść swoją świadomość tego, co można zrobić dla tej choroby. Jest to skuteczna propaganda w najlepszym tego słowa znaczeniu. To słowo powinno się rozpowszechniać. Jest to także doskonałe podsumowanie obecnego stanu tego narodu w wielkiej debacie na temat palenia.
J. Gordon Scannell, MD
Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114

[przypisy: optyk karolina, chód spastyczny, fosforany bezpostaciowe w moczu ]