Fuzje szpitali dydaktycznych w Bostonie, Nowym Jorku i Północnej Kalifornii

Fuzje i przejęcia są obecnie tak powszechnym tematem dyskusji w naszych gazetach, telewizji i większych kancelariach prawnych w kraju, że nie są to już wiadomości. Celem połączenia jest stworzenie czegoś większego lub silniejszego niż suma jego części. Co warte odnotowania jest to, że mogą zawieść lub zostać zakwestionowane w sądzie, a niepokojące jest to, że świat biznesu jest zaśmiecony nieudanymi fuzjami. Dlatego nie powinno dziwić, że w świecie medycyny korporacyjnej mamy własne fuzje, aby dyskutować lub oszukiwać. W szpitalnym świecie lat 90. uważano, że siła wynika z sojuszy, które mogą prowadzić do lepszych okazji w zmieniającym się świecie zwrotów kosztów usług medycznych. W Bostonie konkurencja była zacięta; w Nowym Jorku państwo nie utrzymywało stawek szpitalnych po stycznia 1997 r .; w Kalifornii organizacje opieki zdrowotnej szybko się rozwijały. W tej szczegółowej i bardzo dobrze napisanej książce John Kastor analizuje dla nas trzy ważne fuzje w połowie i pod koniec lat 90., w których brało udział sześć wiodących szpitali akademickich w kraju, które były ściśle powiązane z pięcioma wybitnymi szkołami medycznymi. Szczegóły i oczywiście ludzie różniły się, ale każda grupa wierzyła, że mogą nadal robić to, co już zrobili dobrze, jeśli połączyli siły z głównym konkurentem, aby stawić czoła wrogiemu światu z większą siłą.
Kto by pomyślał, że tradycyjni rywale, tacy jak Massachusetts General, Brigham i Women s Hospital, prezbiteriańskie i nowojorskie szpitale oraz Stanford i University of California, San Francisco, szpitale rozważyłyby takie małżeństwo. A kto by pomyślał, że w Nowym Jorku i Bostonie – z których żaden nie jest znany z ducha współpracy, iw obu przypadkach życie na ogół odbywa się na szybkim pasie – miałoby udane fuzje (przynajmniej jak prace wciąż trwające), podczas gdy w beztroskiej, przyjaznej Kalifornii takie małżeństwo potrwa tylko 23 miesiące i okaże się być kosztowną i zawstydzającą porażką.
Kastor, kardiolog notatki, członek wydziału na Harvardzie i na Uniwersytecie w Pensylwanii, a także przez 11 lat przewodniczący medycyny na Uniwersytecie Maryland, był, jak pokazuje ta książka, urodzonym na dziennikarza śledczego. Przeprowadził wywiady z 237 członkami wydziału i administratorami, niektórzy nie raz, a z dużą jasnością opowiada historię trzech fuzji w dwóch rozdziałach. W pierwszym rozdziale dotyczącym każdego połączenia krótko opisuje historię każdego szpitala i szkoły medycznej, a następnie omawia przywódców szpitali i rosnącą presję, z jakimi muszą się zmierzyć na szybko zmieniającym się i bardzo niepewnym rynku medycznym. W drugim rozdziale Kastor szczegółowo opisuje wewnętrzne i zewnętrzne naciski, które zaowocowały. Krótkie streszczenie sceny opieki medycznej na początku lat 90. służy jako rozdział wprowadzający, aw ostatnim rozdziale Kastor rozważa różnice między trzema zupełnie odmiennymi układami fuzji i wskazuje na niektóre lekcje, których możemy się nauczyć.
Fascynujące, jak te historie i ich głównych bohaterów, nie byłoby sprawiedliwe, aby spróbować przeglądu kapsuł każdego w przestrzeni krótkiego przeglądu
[podobne: psycholog warszawa ursynów, usg barku cena, eskulap lekarze ]
[patrz też: kryptokokoza, seplenienie międzyzębowe, promedica ełk ]